НОВИНИ


І ЗНОВУ У РІДНІЙ ШКОЛІ

 
        21 листопада, саме на день свята Михайла, в школі №3 м. Сарни відбулася зустріч випускників, які в 1972 році закінчили Сарненську восьмирічну школу №3.
Сивочолі та поважні чоловіки, прекрасні та чарівні жінки - всі вони випускники рідної ТРЕТЬОЇ школи. І знову школа наповнилася веселим сміхом, вигуками, обіймами - так зустрілися друзі, які не бачилися 45 років.
Серед двох випускних класів на зустріч прийшло 11 (одинадцять) випускників. В актовій залі їх гостинно зустріли вчителі та  майбутні випускники – учні 9 класу.
Дійство розпочали ведучі, потім пролунав дзвоник – незмінний символ шкільного життя. Його дзвінкий голос нагадав кожному роки навчання, перший дзвінок і перший урок, а в цей день дзвоник скликав серця випускників на зустріч шкільних друзів.
Хвилиною мовчання вшанували всіх вчителів та випускників 1972 року, які відійшли у вічність, але назавжди залишаться в їхній пам’яті. Потім до слова запросили директора школи Ткачук Н. В., яка ознайомила всіх присутніх із життям школи, показавши презентацію успіхів учнів  навчального закладу. Все це перепліталося з піснями та танцями.
Зворушливими були виступи вчителя хімії та біології Никонець Н. Г. та старшої піонервожатої на той час Потапович О. Є.
Учні 9 класу провели екзамен спогадів шкільних років серед випускників 1972 року. Відповіді були цікавими, повчальними для майбутніх випускників.  Потім всі разом полинули у ті далекі 70-ті роки переглядаючи фотографії. Випускники повернулися у ті незабутні роки юності, які залишилися в пам'яті, як перше кохання, перші світанки, перші успіхи і невдачі. Адже саме в школі проводить свої найкращі роки життя людина.
 По закінченню всі гуртом заспівали пісню «Вчителько моя, зоре світова…».
Шквал емоцій переповнював випускників 1972 р., своїми враженнями ділилися довго, крокуючи коридором школи та класними кімнатами, де вони навчалися.
Щиро дякуємо всім, хто приймав участь у проведені та підготовці свята-зустрічі, учням 9, 5-Б, 5-А, 4-А, 4-Б класів, учасникам хореографічного гуртка  «Перлинка», вокального гуртка «Домісольки», Руднік Анастасії (2-А кл.) та Криницькому Тимофію (2-Б кл.).
Горять роки, та пам’ять не дрімає,
І щира вдячність у душі росте.
Хто школу свою не пам’ятає,
У того буде і життя пусте.

УРОК МУЖНОСТІ

Сьогодні десятки тисяч патріотів нашої держави знаходяться на Сході     країни, на передовій, захищаючи свободу, незалежність та територіальну     цілісність України.   

       З метою виховання в учнів патріотизму, шанобливого ставлення до рідної   країни, гордості за наших захисників у Сарненській загальноосвітній школі     І-ІІ   ст.  №3  вчитель історії      Ткачук Н.В. спільно з депутатом міської ради   Криницьким Є.Я.  організували зустріч учнів із воїнами-учасниками АТО .    Командир  відділення 2-го протитанкового взводу 2-ої роти «Захід», сержант,   доброволець ОШБ «Айдар» В`ячеслав Хільчишин та воїн-розвідник 8-го   гірсько-штурмового окремого батальйону  Віталій Чеботарьов розповіли   школярам, що довелося  пережити, будучи на передовій. Воїни власним   прикладом показали, що не тільки словами можна любити свою Батьківщину,   але і вчинками доводити це. 
          Члени спілки Української Військової Організації, у розмові з учнями,  зазначили, що основна зброя солдата – це автомат. Віталій Чеботарьов  продемонстрував  присутнім  макет автомата, показав з чого складається зброя , як необхідно її розбирати  та збирати.  Усі бажаючі мали змогу  власноруч  скласти макет .
           Запрошені  учасники АТО  почули від педагогічного колективу  щирі слова подяки і шани, учні висловили свою любов та захоплення, подарувавши справжнім героям сьогодення,  декілька художніх номерів та   жовто-блакитні свічі , які виготовили власноруч.  Діти попросили волонтера та члена спілки УВО  Євгенія  Криницького    передати  на передову листівки-подяки солдатам, які воюють на Сході країни.   Бійці зазначили ,  що саме така дитяча підтримка для воїнів є надзвичайно важливою. А воїн-розвідник 8-го гірсько-штурмового окремого батальйону  Віталій Чеботарьов  зізнався, що  у 2015 році  будучи на передовій, він отримав лист від учениці 9-Б  класу Набухотної Аліни з  Люхчанської ЗОШ І-ІІІ ст.  Сарненського району . У ньому дівчина щиро дякувала  солдату  за мужність, відвагу та патріотизм . «Для мене в ту мить у душі все перевернулося, а на очах з'явилися сльози, сльози радості  від того, що є для кого жити, мерзнути в окопах та недосипати.  І тоді для себе я чітко вирішив  вистояти заради  дітей, задля мирного неба над їхніми головами, аби вони жили у мирній і вільній країні, - зізнається Віталій Іванович і додає. - Мені соромно, що я не зміг знайти цю дівчинку та особисто їй подякувати за лист».      Завершилася  зустріч  спільною  фотографією на згадку.

22 СІЧНЯ - ДЕНЬ СОБОРНОСТІ УКРАЇНИ


22 січня 1919 року увійшло до національного календаря, як велике державне свято - День Соборності та свободи України. Саме тоді, на площі перед Київською Софією, відбулась подія, про яку мріяли покоління українських патріотів. На волелюбному зібранні було урочисто проголошено злуку УНР і ЗУНР. День Соборності та свободи України – свято, яке відзначається щороку в день проголошення возз’єднання Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 році.
З метою  формування національної свідомості школярів, виховання у них почуття патріотизму та з нагоди відзначення Дня Соборності України 22 січня в школі відбувся захід, який підготували вчитель історії Корінь О.В. та педагог-організатор Назарець Т.А., а також найстарші учні нашої школи - 9 клас.
Вони розповіли учням 5-9 класів про цей день в історії України, а також продекламували патріотичні вірші.
Та яке ж свято без пісні, мабуть, немає українського народу без неї, то сумної, то веселої. Ось і сьогодні 4-класниці  заспівали пісню "Країно моя", звеличуючи нашу рідну Україну та радіючи, що ми живемо в такій чудовій країні.
Тож хай це свято Злуки чи Соборності
Відродить наші паростки духовності,
Додасть любові до землі й народу
І допоможе цінувать свободу.

АНДРІЇВСЬКІ  ВЕЧОРНИЦІ

            Ще із сивої давнини Україна славиться своїми традиційними святами і обрядами. Українці шануючи свою минувшину та надбання пращурів, зберегли той чудовий колорит українських традицій, доповнивши й увиразнивши його.
     Вчитель історії Ткачук Н.В. та учні 5-Б класу вирішили не порушувати таку хорошу українську традицію та влаштували справжнє свято – Андріївські вечорниці.
     Уже традиційно святкове дійство відбувається в закладі, де було напрочуд затишно та велелюдно. На свято завітали учні 6-х класів, вчителі та адміністрація закладу.
    Усі присутні змогли поринути в атмосферу українського гуляння, відчувши себе на справжнісіньких українських вечорницях. На глядачів чекали веселі конкурси, кусання калити, ігри і, звісно, цікаві гумористичні Андріївські гадання. А ще, гостей пригостили традиційними українськими варениками.

 ЕКСКУРСІЯ ДО МУЗЕЮ - ЦЕ ЗАВЖДИ ЦІКАВО

          


       Сарненський історико-етнографічний музей знаходиться в самому центрі невеликого містечка Сарни. Експозицію музею складають автентичні колекції народного одягу, предмети побуту та ремесел. Похід до музею , учням 5-6 класів Сарненської ЗОШ І-ІІ ст.3  дозволив зануритися у події давно минулих років і простежити еволюцію розвитку української культури та національних традицій. З цікавістю діти розглядали вишиванки,які відповідають різним епохам.  Із задоволенням прогулювались під відкритим небом біля маленьких будиночків і старого дерев’яного млина.

КРАПЛИНКА ДОБРА ДЛЯ ВОЇНІВ АТО



    Учні школи  долучились до плетіння маскувальної сітки для воїнів АТО. Неоголошена війна продовжується, воїнам АТО потрібна посильна допомога. Діти з розумінням поставилися до даного завдання. Кожний намагався сплести свій клаптик сітки для захисту людей і техніки на передовій. Кожний клас заготовив стрічки , які вплелися у сітку дитячими руками для наших захисників. 

ПЕРЕМОГА У КОНКУРСІ ПАТРІОТИЧНОЇ ПІСНІ

    
        5 жовтня в Будинку дітей та молоді м. Сарни відбувся районний фестиваль – конкурс патріотичної пісні «Поліська січ». В цьому році він проводився  втретє, його основною метою є формування почуттів патріотизму до Батьківщини в дітей та учнівської молоді району засобами українського мистецтва. В конкурсі взяли участь 22 солісти-вокалісти та 20 ансамблів, дуетів, тріо, квартетів загальноосвітніх навчальних закладів району.  У програмі фестивалю звучали українські пісні, пісні про Україну.
    Нашу школу представляла учениця 5-А класу Криницька Софія, яка показала високу виконавську майстерність  та  отримала диплом за перше призове місце. 

Немає коментарів:

Дописати коментар